Mediaspelare Google TV Streamer (4K) - Porcelain
Google TV Streamer 4K Porcelain ger dig enkel tillgång till filmer, serier, appar och smarta funktioner direkt på din tv. En komplett och sömlös streaminglösning – i stilren design.
Streama med bild- och ljudkvalitet i toppklass
Upplev verklighetstrogna detaljer med upp till 4K HDR och Dolby Vision, och njut av uppslukande ljud med Dolby Atmos när du ansluter kompatibla högtalare. Perfekt för filmkvällar med biokänsla – hemma i soffan.
Mer kraft, mer innehåll
Med en 22 % snabbare processor växlar du snabbt mellan appar och navigerar smidigt i gränssnittet. Tack vare 32 GB lagring kan du installera fler appar, spel och tjänster – utan att behöva rensa.
Smartare hem på stor skärm
Styr smarta hemenheter direkt via tv:n med den nya hempanelen. Dimma belysningen, justera temperaturen eller kolla kamerabilder – utan att pausa det du tittar på.
Elegant, hållbar design
Streamern är kompakt, stilren och smälter in i moderna hem. Tillverkad av minst 19 % återvunnen plast, för dig som också vill tänka hållbart.
Tappa inte fjärren – få den att ringa
Tryck på knappen på streamern eller säg till Google – så ringer fjärrkontrollen. Den smartaste lösningen på ett klassiskt vardagsproblem.
Enkelt att komma igång
Med snabb installation, knappgenvägar till favoritappar och ingångar, samt Cast-stöd från Android och iOS, är du igång på nolltid – med all din underhållning samlad på ett ställe.
Google TV Streamer 4K är för dig som vill ha ett smidigt, kraftfullt och snyggt sätt att samla all underhållning på din tv.
Vanliga frågor
Är Google TV Streamer samma som Chromecast?
Nej, detta är nästa generation efter Chromecast med Google TV. Den är snabbare, har mer lagring och förbättrad funktionalitet.
Kan jag casta från min telefon?
Ja! Du kan enkelt casta från Android och iOS-enheter, surfplattor eller dator – precis som med en vanlig Chromecast.
Behöver jag någon prenumeration?
Nej, enheten i sig kräver ingen prenumeration, men för att streama innehåll behöver du konto hos de olika tjänsterna du vill använda (ex. Netflix, Disney+, YouTube).
| Lokalisering: | Norge |
| Plattform: | Matter |
| Kommunikationstyp: | Cloud |
| Fjarrkontroller: | Röstfjärrkontroll |
| Installerad storlek: | 4 GB |
| Anslutningar: | HDMI ¦ USB-C ¦ LAN (Gigabit Ethernet) |
| Djup: | 16.3 cm |
| Bredd: | 7.6 cm |
| Integrerat flashminne: | 32 GB |
| Vikt: | 169 g |
| Intelligent assistent: | Google Assistant |
| Import Djup: | 299 |
| Iss internet streaming services: | Google TV, Chromecast |
| Hojd: | 2.5 cm |
| Import Farg Lev: | Vit |
| Diverse fargkategori: | Vit |
| Funktioner: | Digital ljuduppspelning, visning av digitala foton, digital videovisning, Internet-videouppspelning |
| Formfaktor for lagringsenhet: | Inbyggd |
| Hdrteknik: | Dolby Vision, HLG Photo, HDR10+ |
| Bildfrekvens: | 160 fps |
| Kapacitet: | 32 GB |
| Inbyggda avkodare: | Dolby Atmos |
| Färg: | Porslin |
| Import Höjd: | 64 |
| Kompatibel med internet of things iot: | Ja |
| Os tillhandahallet: | Android TV |
| Typ av enhet: | AV-spelare |
| Lage for ljudutgang: | Stereo |
| Gränssnitt: | IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.1 |
| Import Bredd: | 92 |
| Rostkontrollerad: | Direkt |
| Hdrkapacitet: | Ja |
| Upplosning: | 4K UHD (2160p) |
| Kommunikationsteknologi: | Thread, Wi-Fi |
| Import Vikt: | 0.23 |
| Ljudformat som stods: | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Stromkalla: | AC adapter |
| Viktigaste egenskaper: | Digital ljudspelare / spelare digitalljud, digital fotovisare, digital videospelare |
| Inkluderade tillbehör: | 2 AAA-batterier, Röstfjärrstyrning, strömkabel (1.8 m) |
