ATR4650-USB er en lille kondensatormikrofon, der er velegnet til podcasting, video- og telekonferencer samt lejlighedsvise optagelser, f.eks. møder, samtaler og notater. Mikrofonen har et rundstrålende opfangningsmønster, der giver fuld 360° dækning. Dens 1,8 m lange kabel er udstyret med et USB-C-stik og leveres med en USB-C til USB-A-adapter, så du kan tilslutte den til USB-indgangen på computere, tablets, smartphones og andre enheder. Med sin integrerede tøjklemme kan ATR4650-USB også bruges som en reversmikrofon. Eller den kan klikkes fast i den medfølgende slanke profilholder og fastgøres til en computerskærm eller en anden overflade.
| Antal pr. pakke: | 1 |
| Mikrofon/følsomhed: | -48 dB |
| Mikrofon/frekvensrespons: | 50 - 13000 Hz |
| Import Højde: | 0 |
| Diverse/medfølgende tilbehør: | Beslag til montering af mikrofon på skærm |
| Tilslutninger / tilslutningstyper: | Mikrofon (24-pins USB-C) |
| Header-model: | 4650-USB |
| Importdybde: | 0 |
| Header-produktlinje: | Audio-Technica ATR |
| Diverse/kabeloplysninger: | Mikrofonkabel – 1,8 m ¦ USB-C til USB-A-adapter |
| Mikrofon/driftstid for mikrofon: | Rundstrålende |
| Importbredde: | 0 |
| Importvægt: | 0,08 |
| Mikrofon/mikrofontype: | Kondensator |
| Mikrofon/tilslutningsteknik: | Kabeltilsluttet |
| Farvekategori: | Sort |
| Generelt/anbefalet brug: | Konference - grænse |
| Mikrofon/specifikationer for lydindgang: | Rundstrålende – 50 – 13.000 Hz |
| Header-mærke: | Audio-Technica |
| Generelt / Produkttype: | Mikrofon – USB |
Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.
5055145752715EAN:
