- Maximal effekt på minimalt utrymme
QBC:s oöverträffade ultralätta djup gör den till ett utmärkt alternativ. QBC optimerar utrymmet med sin eleganta design som smälter in sömlöst i din affärsmiljö. - Jämn ram
Ramarna är konsekventa och jämna på alla fyra sidor av skärmen, med samma tjocklek och dimensioner. Den jämna ramdesignen förhindrar att visuella problem uppstår när skärmen justeras till stående läge. - Centrerade VESA-hål
Den centrala placeringen av VESA-hålen på baksidan av skärmen fördelar dess vikt jämnt för säker montering. Med VESA-hålen förskjutna till mitten kan användarna justera skärmen till porträttläge utan att skärmen lutar oavsiktligt. - Dynamisk kristallfärg
Varje bild blir mer uppslukande med en miljard färgnyanser. Dynamic Crystal Color ger verklighetstrogna variationer, så att kunderna kan se varje nyans. - 4K-processor med kristall
Samsungs avancerade videobearbetningsteknik förbättrar varje del av innehållet för tydlighet och konsekvens. Intelligent UHD-uppskalningsteknik, som drivs av Samsungs Quantum Processor Lite 4K, höjer video med lägre upplösning till UHD, vilket ger professionell bildkvalitet. - Energy Star och EPEAT
Samsung gör stora ansträngningar för att minska sin miljöpåverkan inom smart signage och uppmuntrar användarna att leva ett mer hållbart liv. Som ett resultat av detta har QBC-serien erhållit en rad certifieringar för miljöanpassade produkter från välrenommerade institut.
| Plattform: | Tizen OS |
| Kommersiella funktioner: | Samsung VXT CMS, Home UI |
| Kommersiell anvandning: | Ja - digital skyltning |
| Import produktserie: | QBC Series |
| Anslutningsmöjligheter: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Pixelhojd: | 0.245 mm |
| Hojd brutto: | 66.7 cm |
| Bredd: | 96.95 cm |
| Vikt: | 8.8 kg |
| Overensstammer med vesa: | Ja |
| Import Farg Lev: | Svart |
| Bildvinkel: | 178 grader |
| Videogranssnitt: | HDMI |
| Natdel: | Nätaggregat |
| Videoprocessor: | Crystal 4K |
| Dimensioner: | Utan ställ |
| Usbport: | Ja |
| Lcdteknik for bakgrundsbelysning: | LED-bakgrundsbelysning |
| Standarder som foljs: | EMC Class B, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1 |
| Vikt brutto: | 11.3 kg |
| Import skärmupplösning(px): | 3840 x 2160 |
| Monteringsgranssnitt for platt bildskarm: | 200 x 200 mm |
| Operativsystem: | Tizen OS 7.0 |
| Visningsformat: | 4K UHD (2160p) |
| Hdmiportskvantitet: | 3 ports |
| Diagonalklass: | 43" |
| Import Vikt: | 8.80 |
| Belaggning: | 2 % ljusspridning |
| Ljusstyrka: | 350 cd/m² |
| Typ av produkt: | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Lagen: | DICOM-simuleringsläge |
| Tvmottagaravkanning: | Nej |
| Stromkonsumtionsvila: | 0.5 Watt |
| Min temperatur vid drift: | 0 °C |
| Import skärmtyp: | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Lcdskarmteknik: | VA |
| Svarstid: | 8 ms |
| Inspanning: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Bildkvot: | 16:9 |
| Konfiguration: | 8 GB |
| Design: | Design med jämn avfasning, Ultra Slim |
| Egenskaper: | Smart kalibrering |
| Djup: | 2.85 cm |
| Import smart-tvplattform: | Tizen OS |
| Bildkontrastforhallande: | 4000:1 |
| Driftstimmar dagar: | 16 / 7 |
| Bredd brutto: | 109.3 cm |
| Import modell: | QB43C |
| Hojd: | 55.78 cm |
| Antal USB-portar: | 2 |
| Energiforbrukning vid drift: | 121 Watt |
| Serie: | QBC Series |
| Import skärmstorlek: | 43.00 |
| Max temperatur vid drift: | 40 °C |
| Stromforbrukning for sdr palage: | 74 kWh/1 000 h |
| Lanprotokoll: | Ethernet |
| Luftfuktighet vid drift: | 10 - 80% RH (non-condensing) |
| Import upplösning: | 3840 x 2160 |
| Stall: | Tillval |
| Bildvinkel vertikal: | 178 grader |
| Bildforbattringar: | Megadynamiskt kontrastförhållande, Dynamic Crystal Color, 72 % färgomfång NTSC |
| Energiklass: | Klass G |
| Anslutningstyp: | 3 x HDMI-ingång ¦ 2 x USB ¦ RS-232-inmatning ¦ RS-232-utmatning ¦ Linjeutgång för ljud ¦ LAN-ingång ¦ Infraröd ingång |
| Upplosning: | 3840 x 2160 |
| Epeatkompatibel: | EPEAT Bronze |
| Import bildskärmsdiagonaltum: | 43.00 |
| Tvtuner: | Ingen mottagare |
| Energy starcertifierad: | Ja |
| Djup brutto: | 12.6 cm |
8806094991741EAN:
